http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.70_leciegk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Brunatne i czerwone czasy miną. Wspomnienie duchownych niezłomnych Pomorza

4 grudnia pod patronatem senatora Antoniego Szymańskiego i tczewskiej Fabryki Sztuk odbył się wykład Jana Hlebowicza, historyka, absolwenta Uniwersytetu Gdańskiego i doktoranta na Wydziale Historii tej uczelni, pod tym tytułem. Wykładowi użyczyło swojego mikrofonu pelplińskie Radio Głos. Bohaterami tego spotkania byli księża z Pomorza Gdańskiego walczący z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej oraz często ci sami represjonowani przez rodzime władze komunistyczne. Przypomniano sylwetki kapłanów, którzy walczyli o polskość Pomorza pod zaborami, jak, np. ksiądz Józef Wrycza.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska Gra Rowerowa

31 października zakończyła się Ogólnopolska Gra Rowerowa. Udział w niej wzięły liczne firmy mające siedzibę na terenie Tczewa. Nasza szkoła była jedyną wśród wszystkich szkól w Tczewie, która znalazła się w tym gronie i wykręciła blisko 20 tysięcy punktów. Każdy kilometr to 1 pkt + 50 pkt za każdy dojazd rowerem do szkoły. Razem z uczniami naszej szkoły rowerami jeździły nauczycielki wychowania fizycznego promując zdrowy styl życia. Uzyskane punkty można było wymienić na atrakcyjne nagrody /wyposażenie roweru/. Każdy kto na koniec Gry uzyskał ponad 500 pkt otrzymał bon na darmowy przegląd roweru. Następna edycja zacznie się 1 września 2019 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału.

Spotkanie z panią prof. Alicją Boryło

30 listopada 2018 roku w ramach obchodów 70-lecia naszej Szkoły odbyło się spotkanie z absolwentką I LO dr hab. Alicją Boryło, prof. Nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego Katedry Chemiii Radiochemii Środowiska. Prelekcje dotyczyły: życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie” oraz zastosowania polonu w oparciu o własne badania prelegentki. W wykładzie wzięła udział :

  • młodzież klas biologiczno-chemicznych I LO oraz
  • uczniowie biorący udział w Powiatowym Konkursie Chemicznym „Skłodowska Górą” organizowanym przez chemików I LO z SP1 Tczew, SP4 Tczew, SP10 Tczew, ZSK Tczew, SP Opalenie wraz z nauczycielami chemii (wspaniała promocja dla naszej placówki).

Czytaj więcej...

Pomorskie Mecze Matematyczne 2018/2019

Zwycięstwo drużyny naszej szkoły w pierwszym meczu w IV edycji Pomorskich Meczów Matematycznych. Mecz odbył się 27 listopada w naszej szkole pomiędzy drużyną Liceum Ogólnokształcącego z Czerska a drużyną naszego liceum.

Czytaj więcej...

Doskonalimy swoje kompetencje obywatelskie

29 i 30 listopada grupa uczniów z klasy II b (wiedza o społeczeństwie - poziom rozszerzony) uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Instytut Debaty Publicznej. W czwartek zajęcia prowadził Andrzej Skiba, prezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej, asystent i doktorant w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia: prawnik i politolog, stypendysta Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego Niemieckiego Bundestagu. Był to interaktywny wykład z elementami warsztatu, w którym przedstawione zostały zagadnienia: system ustrojowo-prawny Rzeczypospolitej; mechanizmy partycypacji obywatelskiej i demokracji bezpośredniej;  rola i funkcjonowanie organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej; organizacja działań lokalnych. W piątek nasza młodzież spotkała się z przedstawicielami Instytutu Debaty Publiczne j- Dagną Olejniczak, Mikołajem Magnuszewskim i Jakubem Winieckim. Warto dodać, że w 2016 roku drużyna VIII LO w Gdańsku w składzie Dawid Imach, Rafał Zboina, Jakub Winiecki i Mikołaj Magnuszewski, pod opieką pana Jerzego Chamerskiego, wzięła udział w tym turnieju, który miał miejsce na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i zdobyła tytuł Mistrza Polski- uczymy się od mistrzów.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia