http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Spotkania z rodzicami

26 października 2018 roku o godz. 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas I, II i III.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Młodzi głosują - działania profrekwencyjne

21 października odbędą się wybory samorządowe. Zależy nam, aby nasza Mała Ojczyzna była sprawnie zarządzana. Kolejny raz włączamy się w działania zachęcające do udziału w wyborach. Niektórzy będą kandydowali, brali udział w pracach komisji przeprowadzających wybory, a większość pełnoletnich obywateli skorzysta z czynnego prawa wyborczego i zagłosuje na kandydata do rady miasta lub gminy, rady powiatu, sejmiku województwa i wybierze wójta/burmistrza lub prezydenta miasta. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie mówiliśmy o zadaniach i kompetencji samorządu gminnego/powiatowego/wojewódzkiego oraz tego, jak samorząd wpływa na nasze codzienne życie, o potrzebie dogłębnego poznawania programów wyborczych kandydatów i świadomego głosowania, konsekwencji niskiej frekwencji i absencji wyborczej części wyborców (np. młodych ludzi), rozważaliśmy argumenty za i przeciw wprowadzeniu przymusu wyborczego (obowiązku głosowania).

Czytaj więcej...

Rozwijamy swoje pasje: historia i wiedza o społeczeństwie

Minął wrzesień i połowa października niektórzy spośród uczniów rozpoczęli przygotowania do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Są one dla części z nich drogą do rozwijania swoich pasji, ale również drogą do przygotowania się do matury. Tak jest z historykami i pasjonatami wiedzy o społeczeństwie. Historycy mogą się już nawet poszczycić sukcesami w Lidze historycznej: Na drodze do niepodległości państwa polskiego. Jest to konkurs historyczny, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Tczewie, Urząd Miasta w Tczewie i Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej. Udział bierze 8 zespołów trzyosobowych ze szkół z powiatu tczewskiego. Naszą szkołę reprezentują uczennice klasy IIa: Agnieszka Flisikowska, Agata Telefus i Wiktoria Zając. Od marca uczestnicy w sześciu częściach odpowiadają na pytania dotyczące ważnych postaci z dziejów II Rzeczypospolitej. Za nami etapy poświęcone: Wincentemu Witosowi, Romanowi Dmowskiemu i Wojciechowi Korfantemu, a czeka nasze reprezentantki zmierzenie się z biografiami: Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego i 12 listopada z wiedzą o Józefie Piłsudskim. W połowie Ligi Agata Telefus jest pierwsza, a zespół zajmuje II miejsce, do zdobycia 150 punktów, różnice nieduże. Trzymamy kciuki.

Czytaj więcej...

200 książek do wygrania

Nasze liceum bierze udział w konkursie „200 książek do wygrania”. Konkurs trwa od 8 października 2018 r. do 7 listopada 2018 r. Konkurs polega na oddawaniu głosów na wybranego uczestnika. Głosy może oddawać każdy co jedną minutę, po każdorazowym odświeżeniu strony konkursowej. Szczegóły i regulamin konkursu w bibliotece szkolnej.

Nasze konto konkursowe zostało utworzone pod nazwą:

I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie na stronie https://novaedita.com/konkurs/ 

Prosimy o przekazanie informacji w klasie, wśród znajomych i rodziny.

Finał projektu „Lira Szekspira - czyli ciąg dalszy”

We wtorek 2 października zakończył się projekt edukacyjny „Lira Szekspira - czyli ciąg dalszy”. W gościnnych progach Fabryki Sztuk, na Wieczorku literackim spotkali się organizatorzy projektu, jego uczestnicy oraz zaproszeni goście. W miłej, kameralnej atmosferze laureatki konkursu na ciąg dalszy wybranych dzieł Szekspira, Agata Telefus oraz Zuzanna Szymańska, odebrały dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk przedstawicielek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Zwycięskie prace z wielką charyzmą i zaangażowaniem odczytał aktor Teatru Wybrzeże Piotr Biedroń. Młode pisarki miały okazję podzielić się z publicznością refleksjami na temat własnej pracy twórczej.

Laureatkom jeszcze raz GRATULUJEMY!

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia