Komunikat

Z przykrością informujemy, że w ostatnim czasie na stronach internetowych pojawiły sie nieprawdziwe informacje godzące w dobre imię I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie.

Nieprawdziwe jest również zaproszenie na nielegalne spotkanie w dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych tj. 16 lutego 2018 r.

Informujemy, że sprawa została zgłoszona na policję i prokurator wydał postanowienie o "objęciu ściganiem z urzędu w sprawie zniesławienia I  LO w Tczewie, tj. o czyn z art. 212 § 1 i § 2 Kodeksu Karnego".

Przez wiele lat nauczyciele, uczniowie, absolwenci i ich rodzice podejmowali różnorodne działania mające na celu budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Zależy nam, aby szkoła nadal mogła cieszyć się szacunkiem i zaufaniem społeczności lokalnej.

Nie zgadzamy się z tym, aby ktokolwiek niszczył to, co osiągnęliśmy.

Prosimy wszystkich, którym bliska jest nasza szkoła, o pomoc i wsparcie w tej sprawie.

Ponieważ negatywne komunikaty zostały umieszczone w internecie, w ten sam sposób pragniemy przekazać informacje w tej sprawie szerokiemu gronu odbiorców.

Dyrekcja, nauczyciele, Samorząd Uczniowski I LO w Tczewie.

Dokonywanie zmian w deklaracjach maturalnych

W celu naniesienia zmian w deklaracji maturalnej należy zgłosić się do pani wicedyrektor Katarzyny Etmańskiej lub do sekretariatu szkoły. W dniach od 31 stycznia 2018 do 6 lutego 2018 w godzinach 9.00 - 13.00 można dokonywać zmian w deklaracji maturalnej, natomiast 7 lutego 2018 od godziny 9.00 do 15.00.

Przypominamy, że 7.02.2018 to ostatni dzień, w którym można nanosić zmiany w deklaracji.

Zima i olimpijskie emocje. Kuba Kruszyński blisko drugiej setki.

Styczeń tradycyjnie jest okresem olimpiad z historii i wiedzy o społeczeństwie o najwyższej wadze - finalista eliminacji centralnych otrzymuje 100% z egzaminu maturalnego z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

13 stycznia odbyły się eliminacje pisemne XLIV Olimpiady Historycznej w wyniku, których Agata Telefus  z Ia, specjalizująca się w historii XX wieku, zakwalifikowała się do części ustnej eliminacji okręgowej.

20 stycznia odbyły się eliminacje pisemne LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w wyniku, których w części ustnej wystąpił Jakub Kruszyński z IIIb. Po dwóch częściach eliminacji w marcu weźmie udział w eliminacjach centralnych. Przypominamy, że w ubiegłym roku uzyskał tytuł finalisty eliminacji centralnych XLIII Olimpiady Historycznej i ma 100% z historii na maturze. Życzymy powtórzenia tego z wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej...

Awaria linii telefonicznej

Uprzejmie informujemy, że w związku z awarią linii telekomunikacyjnej
występują utrudnienia w kontakcie telefonicznym z naszą szkołą.

Zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie inauguracyjne Zdolni z Pomorza

17 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 zapraszamy uczestników i rodziców do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie na uroczystą inaugurację projektu "Zdolni z Pomorza w Powiecie Tczewskim".

W trakcie uroczystości będzie okazja do:
- uzyskania informacji o projekcie;
- spotkania z nauczycielami prowadzącymi zajęcia;
- ustalenia harmonogramów wszystkich grup;
- wysłuchania wykładu nt. ucznia zdolnego.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia