http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej- nieśmy pamięć o ofiarach…

13 kwietnia upamiętniamy ofiary zbrodni stalinowskich z 1940 roku. Tego dnia w 1943 roku Niemcy hitlerowskie ujawniły informację o znalezieniu grobów polskich ofiar. Również 13 kwietnia 1990 roku Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Wojciechowi Jaruzelskiemu listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku. To ostanie wydarzenie przyjmuje się za datę przyznania się władz radzieckich do dokonania zbrodni.

W Tczewie obchodziliśmy rocznicę zbrodni pod Tczewskim Panteonem Katyńskim przy II Liceum Ogólnokształcącym i przy pomniku ofiar terroru stalinowskiego w Parku Miejskim przy Zespole Szkół Technicznych im. Antoniego Garnuszewskiego. Na zbiórkach pojawiły się poczty sztandarowe, władze miejskie i powiatowe. Nie zabrakło przedstawicieli Rodzin Katyńskich z panem Jerzym Wierzbowski, którego ojciec został zamordowany „na nieludzkiej ziemi”. Naszą szkołę reprezentowały: pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska i pani wicedyrektor Katarzyna Etmańska oraz poczet sztandarowy: Marta Choinska, Małgorzata Cybulska, Jakub Kruszyński.

 ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

TCZ.PL - UROCZYSTOŚĆ PRZY POMNIKU OFIAR TERRORU STALINOWSKIEGO

TCZ.PL - UROCZYSTOŚĆ PRZY PANTEONIE KATYŃSKIM

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej- nieśmy pamięć o ofiarach…