http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

To już jest koniec…

Tak, tak… kończą się zmagania konkursowe i olimpijskie z historii i wiedzy o społeczeństwie, została już „tylko” matura. W tym roku Kuba Kruszyński nie liczy czasu do matury z historii - ma zagwarantowane sukcesem w zeszłym roku na Olimpiadzie Historycznej 100 % na poziomie rozszerzonym.

12 kwietnia odbył się finał XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, gdzie wśród ok. 60 uczestników znalazła się nasza czwórka: Natalia Kosmala, Monika Wentowska, Janek Skerka i Oliwia Wrońska, reprezentowali oni również powiat tczewski. Wstydu nam nie przynieśli, a najbliżej upragnionego podium była Natalia.

16 kwietnia odbyła się druga tura konkursu „Liga historyczna: Na drodze do niepodległości państwa polskiego”, gdzie nasze reprezentantki z klasy Ia: Agata Telefus, Wiktoria Zając i Agnieszka Flisikowska weryfikowały swoją wiedzę na temat Romana Dmowskiego. Miło donieść, że Agata Telefus indywidualnie jest nadal pierwsza, a zespół na II miejscu. Po wakacjach nasze historyczki czekają jeszcze cztery rundy zmagań poświęcone kolejno: Wojciechowi Korfantemu, Ignacemu Paderewskiemu, Ignacemu Daszyńskiemu i Józefowi Piłsudskiemu.

Początek kwietnia to tradycyjnie czas szkolnych konkursów z historii - Historicus, już dziesiąta edycja, i Politykus, który odbył się 16 raz. W tym pierwszym z koleżankami i kolegami z klasy o rozszerzonym poziomie historii rywalizował Oskar Rychert, godnie broniąc honoru pasjonatów tego przedmiotu. Warto dodać, że Oskar jest szkolnym specjalistą od dziejów cystersów. Po raz pierwszy w historii tych konkursów w jednym roku zwyciężyła jedna osoba - Kuba Kruszyński z III b. Dwa razy musiały uznać pierwszeństwo Kuby jego klasowe koleżanki - Alina Kaźmierska i Emilia Nawrocka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów. Trzymamy kciuki za maturzystów. Połamania długopisów. P.S. Weźcie dwa czarnopiszące.

X HISTORICUS - TEST

XVI POLITYCUS - TEST

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > To już jest koniec…