http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Na toruńskim szlaku

W ubiegły piątek (21.09.2018 r.) klasy Ia i Ie wybrały się na wycieczkę integracyjną do Torunia. Wizytę w mieście pierników rozpoczęliśmy projekcją w planetarium. Seans Makrokosmos okazał się fantastyczną podróżą zarówno do krańców czasu, jak i przestrzeni. W porywającym locie oddalaliśmy się od Ziemi, mijając planety, gwiazdy, galaktyki, by w końcu spróbować ogarnąć cały Wszechświat. Następnie, na Starym Mieście, spotkaliśmy się z naszymi przewodniczkami. Spacer toruńskimi uliczkami, historia miasta, pierników i Kopernika wywarły na nas ogromne wrażenie. Przysłowiową wisienką na torcie była wizyta w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Jest ono poświęcone najbardziej pasjonującym podróżom po świecie, które Tony Halik odbył jako dziennikarz i reporter amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC. Największe wrażenie na uczniach wywarła wystawa W krainie łowców głów. Zwiedzanie zakończyliśmy wystawą, w której pokazano wkład Polaków w poznawanie nowych krain i ludów. Nie obyło się również bez tczewskiego wątku rodziny Forsterów i wypraw Jamesa Cooka. Młodzież pewnie i wzorowo odpowiadała na pytania przewodniczek. Egzamin zaliczony na ocenę celującą.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Na toruńskim szlaku