http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Licealiści w Stacji Morskiej

Poznanie życia i zwyczajów fok i morświnów oraz zwiedzanie Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego to główne punkty wycieczki, na którą wybrała się młodzież klasy I c pod opieką nauczycielek: Anny Sommer-Smolińskiej i Ewy Buczak. Uczniowie realizują biologiczno-chemiczny profil nauczania, dlatego im większe możliwości kontaktu z żywą przyrodą, tym lepiej można wykorzystać bezpośrednie doświadczenia i obserwacje w procesie nauczania.

Zajęcia obejmowały karmienie i sprawdzenie stanu zdrowia fok szarych oraz wykład o życiu tych zwierząt w naturalnym środowisku. Szczególnie przydatne mogą okazać się w przyszłości porady, jak zachować się w przypadku konieczności pomocy tym zwierzętom.

O zagrożonym gatunku morświnów oraz o historii Bałtyku dowiedzieli się uczniowie w drugiej części helskiej wyprawy.

Stacja Morska na Helu jest jedyną tego typu placówką w kraju i zajmuje się badaniami degradacji środowiska przybrzeżnego oraz morskiego, prowadzi także działania edukacyjne i jest zapleczem dla wielu ośrodków naukowych realizujących projekty badawcze w tym regionie.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Licealiści w Stacji Morskiej