http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Rozwijamy swoje pasje: historia i wiedza o społeczeństwie

Minął wrzesień i połowa października niektórzy spośród uczniów rozpoczęli przygotowania do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Są one dla części z nich drogą do rozwijania swoich pasji, ale również drogą do przygotowania się do matury. Tak jest z historykami i pasjonatami wiedzy o społeczeństwie. Historycy mogą się już nawet poszczycić sukcesami w Lidze historycznej: Na drodze do niepodległości państwa polskiego. Jest to konkurs historyczny, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Tczewie, Urząd Miasta w Tczewie i Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej. Udział bierze 8 zespołów trzyosobowych ze szkół z powiatu tczewskiego. Naszą szkołę reprezentują uczennice klasy IIa: Agnieszka Flisikowska, Agata Telefus i Wiktoria Zając. Od marca uczestnicy w sześciu częściach odpowiadają na pytania dotyczące ważnych postaci z dziejów II Rzeczypospolitej. Za nami etapy poświęcone: Wincentemu Witosowi, Romanowi Dmowskiemu i Wojciechowi Korfantemu, a czeka nasze reprezentantki zmierzenie się z biografiami: Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego i 12 listopada z wiedzą o Józefie Piłsudskim. W połowie Ligi Agata Telefus jest pierwsza, a zespół zajmuje II miejsce, do zdobycia 150 punktów, różnice nieduże. Trzymamy kciuki.

Najpoważniejsze olimpiady - dające 100% na maturze już trwają, przypominamy spóźnialskim adresy (może zdążycie):

Pytajcie swoich nauczycieli o szczegóły i kontrolujcie informacje, również „librusowe”.

A teraz mała informacja o wynikach matur z historii i wiedzy o społeczeństwie w ostatnich latach, oczywiście na poziomie rozszerzonym i bez progu, może i dobrze.

EGZAMIN MATURALNY 2018 HISTORIA i WOS

Do zobaczenia na konkursach i olimpiadach - powodzenia.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Rozwijamy swoje pasje: historia i wiedza o społeczeństwie