http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Warto to zobaczyć: "20 lat wolności. Tczew 1920-1939"

24 października klasa Ib miała przyjemność obejrzeć wystawę "20 lat wolności. Tczew 1920-1939" w tczewskiej Fabryce Sztuk. Po Tczewie dwudziestolecia międzywojennego oprowadzała nas pani Małgorzata Kruk. Ekspozycji towarzyszy publikacja "Kulisy międzywojennego Tczewa. 1920-1939" autorstwa komisarza wystawy Józefa M. Ziółkowskiego, którą można zakupić w cenie 14,17 zł. Wystawa jest czynna od 31 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Poznajemy losy Tczewa przed wejściem oddziałów generała Józefa Hallera - Błękitnej Armii, co nastąpiło 30 stycznia 1920 r. do tragicznych chwil z 1 września 1939 r., obrona i wysadzenie mostów. Zwiedzający jest świadkiem rozmów ważnych postaci związanych z tym okresem, a nawet multimedialny przekaz jest kierowany wprost do zainteresowanych dziejami Grodu Sambora.

Obok ważnych wydarzeń obserwujemy również życie codzienne tamtych lat, np. handel na placu Pierackiego, wizyta w sklepie Polewicza lub „zabawy” uczniów Szkoły Morskiej.

Wystawę polecamy wszystkim, którzy chcą coś więcej wiedzieć o swojej Małej Ojczyźnie w setną rocznicę jej urodzin. Może również oderwiecie się od ekranów swoich telefonów, w Ib prawie wszystkim to się udało, a na koniec możecie pokolorować rysunek. Jest nim projekt Moniki Arczyńskiej, czyli koci-koci… KOCIEWIAK.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Warto to zobaczyć: "20 lat wolności. Tczew 1920-1939"