http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych 2019

W dniach 16-19 września 2019 roku grupa uczniów Naszej Szkoły po raz kolejny zaangażowała się w pomoc w organizacji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych organizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie oraz Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie. XVII już edycję wyjątkowego przeglądu sztuki osób niepełnosprawnych wspierali: Kornelia Kierzkowska, Weronika Kwiatkowska, Paulina Kubik  i Krzysztof Jeśman z klasy IIIb, Michalina Grabowska, Alicja Małkiewicz i Karol Kubacka z klasy IIIa oraz Emil Sykut z klasy Ibg.

Część wolontariuszy spędziła 4 dni podróżując między Gołuniem – miejscem zakwaterowania uczestników projektu i Tczewem – miejscem prezentacji scenicznych, aby służyć pomocą osobom niepełnosprawnym z wielu krajów Europy. Wolontariusze pomagali w poruszaniu się osobom z dysfunkcjami ruchowymi, brali udział w warsztatach artystycznych i zajęciach integracyjnych, pomagali nakrywać do stołu, sprzątać po posiłkach, pakować prowiant dla kilkuset uczestników oraz wspomagali opiekunów grup podczas podróży do CKiS w Tczewie, gdzie odbywały się występy artystyczne. Pozostali wspierali  organizację Przeglądu w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, czuwając nad prawidłowym przebiegiem imprezy i pozostając w gotowości do pomocy.

Całe wydarzenie, jak co roku, dostarczyło zarówno uczestnikom jak i organizatorom niezapomnianych wrażeń i wspomnień na całe życie. Wolontariuszom za ich zaangażowanie i wrażliwość szczerze dziękuję! Bez Was ta wyjątkowa impreza nie byłaby tak udana!

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych 2019