http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Rozwijamy swoje pasje historyczne, obywatelskie i społeczne

Minął wrzesień i niektórzy spośród uczniów rozpoczęli przygotowania do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Są one dla części z nich drogą do rozwijania swoich pasji, ale również drogą do przygotowania się do matury. Tak jest z historykami i pasjonatami wiedzy o społeczeństwie. Konkursowe zmagania z niemałym sukcesem zakończyła 15 września Wiktoria Zając z IIIa, która zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Cystersach w ramach XIX Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie.

27 września uczniowie klasy IIIb: Natalia Kosmala, Rafał Buca i Wojciech Walerowicz wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy „Polskie Państwo Podziemne (1939-1945): cele, organizacja, działalność” - zorganizowanego w 80. rocznicę powstania organizacji niepodległościowej Służba Zwycięstwu Polski. Natalia Kosmala zajęła II miejsce za uczniem Zespołu Szkół Technicznych im. kmdr. Antoniego Garnuszewskiego, III miejsce zajął uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego; organizatora Konkursu. Nasz zespół zajął I miejsce ex aequo z Zespołem Szkół Technicznych im. kmdr. Antoniego Garnuszewskiego. Oprócz nagród indywidualnych zwycięskie zespoły otrzymały bilety na wystawę główną w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ze zwrotem kosztów przejazdu. Warto dodać, że nasi zwycięzcy musieli wcześniej wygrać eliminacje szkolne z koleżankami i kolegami - w naszej szkole nie jest to takie łatwe. W tym miejscu gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursowych zmagań.

Co nas czeka? Najpoważniejsze olimpiady - dające 100% na maturze już trwają, przypominamy spóźnialskim adresy (może zdążycie):

 Pytajcie swoich nauczycieli o szczegóły i kontrolujcie informacje, również „librusowe”.

A teraz mała informacja o wynikach matur z historii i wiedzy o społeczeństwie w ostatnich latach, oczywiście na poziomie rozszerzonym i bez progu, może i dobrze: PLIK DO POBRANIA.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Rozwijamy swoje pasje historyczne, obywatelskie i społeczne