http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Obchody 100 rocznicy powołania Szkoły Morskiej w Tczewie

14 czerwca uroczystą Mszą Św. w tczewskiej farze upamiętniono 100 rocznicę powołania Szkoły Morskiej w Tczewie. Wśród zgromadzonych były obecne władze Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, kontynuatora tradycji Szkoły Morskiej, wykładowcy, władze powiatowe i miejskie oraz sympatycy szkolnictwa morskiego. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska, poczet sztandarowy: Aleksandra Splitt, Weronika Peplińska, Emil Sykut, nauczyciele i młodzież.

We wtorek 16 czerwca oficjalnie odsłonięto, przed dworcem, wystawę dotyczącą 100 lat szkolnictwa morskiego. Tego dnia przed naszą szkołą odbyło się okolicznościowe spotkanie. Licznie reprezentowane było środowisko Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, reprezentanci władz państwowych i samorządowych - władze powiatowe z panem starostą Mirosławem Augustynem i miejskie z panem prezydentem Mirosławem Pobłockim, duchowieństwo. Jednym z punktów obchodów było odsłonięcie tablicy pamiątkowej na terenie szkoły.

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej - Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego przyznał naszej szkole Złoty Krzyż Honorowy za krzewienie idei i czynów Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego i kultywowanie tradycji Szkoły Morskiej w Tczewie. Dekoracji sztandaru naszej szkoły dokonał prof. kpt. ż. w. Daniel Duda. Posadzono "Dąb Szkoły Morskiej na 100-lecie Niepodległej" oraz złożono kwiaty na grobie dr. Floriana Hłaski. Szkołę naszą podczas tych uroczystości  reprezentowała pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska, poczet sztandarowy: Aleksandra Splitt, Weronika Peplińska, Emil Sykut oraz Aleksander Starzecki, nauczyciele i młodzież.

Prezentujemy zdjęcia, m.in. dzięki uprzejmości pana Adama Murawskiego.

 
Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Obchody 100 rocznicy powołania Szkoły Morskiej w Tczewie