http://sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

100 rocznica powstania szkolnictwa morskiego w Polsce

21 września obchodziliśmy 100 rocznicę powołania Szkoły Morskiej w Tczewie. Motywem przewodnim była postać Antoniego Garnuszewskiego, dyrektora i organizatora Szkoły Morskiej w Tczewie oraz absolwenci tej szkoły, którzy zostali zamordowani „na nieludzkiej ziemi”. Głównym prelegentem był pan profesor kapitan żeglugi wielkiej Daniel Duda. Do teraźniejszości „doprowadził” słuchaczy pan prezes Ligi Morskiej i Rzecznej dr inż. kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski. Uhonorowano Złotym Medalem Zasłużonym dla Ligi Morskiej i Rzecznej I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz pana Mirosława Augustyna, Starostę Tczewskiego, pana Mirosława Pobłockiego, Prezydenta Miasta Tczew, panią dyrektor Jadwigę Andrzejewską oraz pana Krzysztofa Kordę, dyrektora Biblioteki Miejskiej w Tczewie. 

Wręczono Dyplomy Borchardowskie i legitymacje Ligi Morskiej i Rzecznej, wśród wyróżnionych był m.in. pan poseł na Sejm Kazimierz Smoliński i pani Anna Stelmaszyk – Świerczyńska, zastępca Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. Technicznych. Pani wicedyrektor Anna Kleinschmidt przeprowadziła ślubowanie na sztandar szkoły uczniów klas pierwszych. Poczet sztandarowy stanowili: Emila Lewandowska z IIIb, Weronika Peplińska z IIIe i Karol Ostrowski z IIIa. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali: Klaudia Kacik i Marcel Czerwiński z IIId.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > 100 rocznica powstania szkolnictwa morskiego w Polsce