Olimpiady online
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 21, grudzień 2020 10:01
- Dariusz Makać
Pomimo pandemii i przerwy związanej ze świętami i feriami pracują historycy i specjaliści z wiedzy o społeczeństwie. Odbywają się kolejne etapy zmagań olimpijskich. Na szczególną uwagę zasługują Olimpiada Historyczna i Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, uczestnicy eliminacji centralnych tych olimpiad są zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii lub wiedzy o społeczeństwie (poziom rozszerzony) - otrzymują 100% z tego egzaminu.
W tym roku szkolnym naszą szkołę w eliminacjach okręgowych reprezentują: Dominik Lewiński z 2b, uczeń pani mgr Aleksandry Krzemińskiej-Richert. Specjalizuje się on w epoce nowożytnej i pisał pracę: Bezkrólewia i ich wpływ na kształtowanie się ustroju Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Tomasz Jabłoński to uczerń 2bg - interesuje go historia XX wieku; praca: Wyjaśnij przyczyny i przedstaw skutki konfliktów zimnej wojny. Maciej Lica jest uczniem 3e, łączy różne zainteresowania – w tym historią, a szczególnie średniowieczem: „Polska trzech Bolesławów” – porównaj i oceń politykę zagraniczną za panowania Bolesławów – Chrobrego, Śmiałego i Krzywoustego. 9 stycznia przystąpią do eliminacji okręgowych online.
W eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym reprezentują naszą szkołę trzy uczennice. Julia Jezierska z klasy 3b, której kwalifikację olimpijską dała praca: Bezpieczeństwo publiczne a wolność jednostki we współczesnym świecie. Weronika Patej z 2bg zakwalifikowała się do etapu okręgowego na podstawie pracy: Media społecznościowe a demokracja. Jej koleżanka klasowa Maria Rozumek napisała pracę: Bezpieczeństwo publiczne a wolność jednostki we współczesnym świecie. Teraz nasze olimpijki piszą prace, a o dalszych ich losach olimpijskich zadecyduje komisja okręgowa.
Wypada życzyć sukcesu i sprawnego działania w mediach nowego typu.