Języki obce

JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE

W naszej szkole każdy uczeń uczy się dwóch języków obcych nowożytnych. W roku szkolnym 2019/2020 wszyscy uczniowie klas pierwszych będą realizowali język angielski jako I język obcy (w większym wymiarze godzin) i II język obcy jeden do wyboru.

Absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej:

• w klasach I A, I C, I E wybierają jeden z języków: niemiecki, rosyjski, hiszpański,
  • w klasach I B, I D wybierają jeden z języków: niemiecki, rosyjski, włoski.

Absolwenci gimnazjum:

• w klasach I AG, I CG, IDG - grupa rozszerzony język angielski, I EG wybierają jeden z języków: niemiecki, rosyjski, hiszpański,
  • w klasach I BG, I DG - grupa rozszerzona informatyka wybierają jeden z języków: niemiecki, rosyjski, włoski.

UWAGA. Jeżeli w klasie dany II język obcy wybierze zbyt mała liczba uczniów, to szkoła może zaproponować tym uczniom naukę innego języka obcego.

opracowała Anna Kleinschmidt

Jesteś tutaj: Strona główna > Języki obce